G Suite – Şirket Profili Yapılandırma

Merhaba,

Dil, saat dilimi ve şirket adı gibi özellikler için şirket genelindeki ayarları tanımlamak için “Company Profile” (Şirket Profili) kullanılır. Ayrıca, kullanıcıların G Suite hizmetlerinde yeni yayınlanan özellikleri görebildiği gibi şirket genelindeki politikaları yönetmek için “Company Profile” kullanılabilir.

G Suite yönetici konsoluna, yönetici bilgilerimiz ile giriş yapalım. Giriş sağladıktan sonra konsol üzerinden Company Profil icon’u nu seçelim.

Açılan menüden “Profile” başlığını seçelim.

Şirket çağında ayarları buradan yapılandırabilirsiniz. Çeşitli profil ayarlarını keşfederek bazı bilgileri güncelleyelim.

İsteğe bağlı şekilde – kuruluşumuzun adını Organization Name başlığından,

Birincil ve ikincil yönetici e-posta adreslerini Contact information başlığından,

Support Message başlığı altında, kullanıcıların G Suite hesabında oturum açıp, açamayacaklarını görecekleri bir mesaj girebiliriz. Bu mesaj genellikle kimin şifresini unutursanız kiminle iletişime geçebileceğinizi veya talimatlarını belirtlen içerikler olabilir.

Dil ve saat dilimini Language ve Time zone başlıkları altından,

Yeni kullanıcı özellikleri için zamanlanmış sürümü seçin, Bu alan adınız için varsayılan olarak önerilir ve seçilir. Kullanıcılara yeni özellikler sunmayı geciktirmek için bu parçayı seçin. Destek personelinizi eğitmek ve kullanıcıları gelecekteki değişiklikler için hazırlamak için daha fazla zaman sağlayacaktır. Google, Salı günleri planlanan sürüm yolunda, Hızlı sürüm yoluna bırakıldıktan en az bir hafta sonra yayınlar.

Herhangi bir değişiklik yaptıysanız değişiklikleri kaydeti tıklayın.

“Communication preferences” (İletişim tercihleri) bölümünü tıklayalım.

Google’dan aldığınız iletişimleri burada belirlersiniz. Performans önerileri ve güncellemeleri ve özellik duyurularını buradan aktifleştirebiliriz.

Personalization (Kişiselleştirme) bölümünü seçelim,

Burada şirket logomuzu yükleyebileceğimiz ve kullanıcılar için G Suite hizmetlerini belirleyebileceğimiz yerdir. Bir görüntü dosyası oluşturarak şirket proflinimize yükleyebiliriz.

Bir logo görüntüsü için önerilen boyut 320×132 pikseldir. Logo kuralları

Custom URL’s başlığına tıklayalım.

Burada, G Suite hizmetlerinin çoğunda hatırlanması kolay bir web adresi veya URL oluşturabileceğimiz yerdir. Özel bir URL oluşturmak için, CNAME kayıtlarını oluşturmak için DNS sisteminize erişiminiz olmalıdır. Özel URL’ler oluşturma hakkında daha fazla bilgi almak için Google hizmet adresi özelleştirme başlığına bakabiliriz.

Customize a G Suite service URL

yaptığımız değişiklikleri kayıt edip buradan ayrılabiliriz.

Başka bir yazımızda görüşmek üzere,

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top