"Enter"a basıp içeriğe geçin

G Suite – Kullanıcılara Giriş – Kullanıcı Oluşturma

Last updated on 14 Mayıs 2020

Merhaba,

Öncelikle G Suite deneme sürümü bittikten sonra oluşturulan her kullanıcı için para almakta ancak G Suite deneme sürümü kullanırken 10 kullanıcı için ücretsizdir. Lisans konusunda daha fazla bilgi almak için aşağıdaki bağlantıdan bilgi alabilirsisiniz. Üşenip bağlantıya girmeyenler için bilgi eklemek gerekirse Google der ki “G Suite denemeniz 10 kullanıcıyla sınırlıdır. 10’dan fazla kullanıcı eklemek için faturalandırma ayarlamanız gerekir. 11. kullanıcıyı eklediğinizde, denemenizi sonlandırmanız istenir ve ücretli aboneliğiniz tüm kullanıcılar için başlar”

https://support.google.com/a/answer/6388094?hl=en

Kullanıcıları Ekleme

Kuruluşunuzdaki her bir kullanıcının Google hizmetlerini kullanması için bir kullanıcı hesabına ihtiyacı vardır. Bir hesap, bir kullanıcıya bir ad, google hizmetlerinde oturum açmak için bir şifre ve şirketiniz bir e-posta adresi olan gmaili kullanıyorsa sağlar. Eklediğiniz her kullanıcı bir kullanıcı lisansı gerektirir.

G Suite alanının dağıtımı genellikle aşamalar halinde yapılır. Her dağıtım aşamasında, belirli odaklarına ve benzersiz gereksinimlerine göre farklı türde kullanıcılar eklersiniz. Dağıtımınızın ilk aşaması BT kullanıcılarınızı ekleyeceğiniz yerdirç Böylece G Suite’i kullanmaya başlayabilir ve ayarları kuruluşunuzun BT politikalarıyla yapılandırabilirsiniz.

Admin konsolumuz üzerinden Kullanıcılar bölümüne gidelim.

Kullanıcılar bölümüne giriş yaptıktan sonra “+” düğmesine tıklayın ve Kullanıcı ekleyi seçin.

Her kullanıcı hesabı bir şifre gerektirir. Geçici, rastgele oluşturulmuş bir şifre atayabilir veya manuel olarak bir geçici şifre belirleyebilirsiniz. Her iki durumda da, yeni kullanıcı ilk kez oturum açarken bunu değiştirecektir.

Parolanın yanında bulunan göze tıkladığımızda bizim için oluşturduğu parolayı görebiliriz.

Edit User butonuna tıklayarak kullanıcının diğer attribute değerlerini de doldurabiliriz. Telefon numarası, adres, görevi, departmanı, kime bağlı olduğu vb.

Başka bir yazımızda görüşmek üzere,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir