"Enter"a basıp içeriğe geçin

G Suite Mail Reddetme / Kural Oluşturma

Last updated on 14 Mayıs 2020

Merhaba,

Bu yazımızda G Suite üzerinde mail reddetmeyi ele alacağız. Belirli rahatsız edici mail adreslerinden gelen mailleri ya da özellikle talep edilen adreslerden gelen maillerin reddedilmesi işlemini nasıl gerçekleştireceğimize bakalım.

Öncelikle admin paneli üzerinden sırasıyla Apps -> G Suite -> Settings for Gmail -> Advanced Settings sekmesine girelim.

Açılan panel üzerinde mevcut ortamımızda boş template olarak bulunan ya da aktif kullandığınız “Routing” seçeneğinden Add Another komutu ile bir tane daha oluşturalım.

Routing kuralımıza bir isim tanımlayalım. “Reject Mail” olarak belirliyorum. Mail Outbound ve internal-sending durumunda işlemlerinde devrede olacak. Outbound seçeneği ile kurumumuz içerisine, Internal – sending seçeneği ile kurumumuz içerisinden belirtilen mail adresine karşı işlem yapılacağı tanımlanır. İkinci seçeneğimdeki filter ise özellikle şu mail adresinden gelirse alanına mail adresi tanımı yapıyorum. Üçüncü seçenekte ise ilgili maile ne yapacağını belirtiyorum. Yazmış olduğumuz Routing kuralında xxx@asd.com mail adresinden gelen mailleri kime gelirse gelsin rejecet et, posta kutularına iletme diyerek işlemimizi bitirmiş oluyoruz.

Başka bir yazımızda görüşmek üzere,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir