The WSFC Cluster Could Not Bring the Network Name Resource With DNS Name ‘DNS name’ Online | AlwaysOn Listener Error

SQL Server Always On kurulumu esnasında listener oluştururken sizde bu hatayı alıyorsanız çözüm yolunu açıklamaya çalıştım.

Uzun zaman sonra tekrardan SQL Server Always On kurulumu ihtiyacı oldu eh bende kendi notlarımı bulamadım ve Listener oluştururken bu hata ile karşılaştım. Eminim önceden de karşılaşmıştım.

SQL Server kurulumunda kullanmış olduğunuz servis hesabının AD üzerinde kurmuş olduğunuz SQL bilgisayar hesaplarının bulunduğu OU üzerinde bilgisayar nesnesi oluşturma yetkisi tanımlamayı unuttuysanız hemen yetkiyi tanımlayın.

İlgili OU altında Listener hesabını manuel olarak oluşturun. OU üzerinde sağ tıklayın ve Yeni ardından Bilgisayarı seçerek bir isim tanımlayın.

Yeni oluşturulan Listener üzerine sağ tıklayıp özelliklerine girip, güvenlik sekmesini açıp, Ekle butonuna girelim. Cluster kurulumu esnasında vermiş olduğunuz Cluster bilgisayar adını ekleyerek ilgili hesaba Full Kontrol yetkisi tanımlayın.

Bu işlem sonrasında SQL Serverinizi açıp tekrardan tekrardan Availability Groups altında yeni AG oluşturmayı denediğinizde herhangi bir sorun ile karşılaşmadan oluştuğunu göreceksiniz.

Başka bir yazımızda görüşmek üzere,

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top