"Enter"a basıp içeriğe geçin

Office 365’te Ekran Dilini ve Saat Dilimini Nasıl Değiştiririm?

Last updated on 28 Ocak 2021

Son günlerde hem çevremde hemde internette gördüğüm Office 365 hesabında ekran dilinizi ve saat diliminizi nasıl değiştireceğinizle ilgili bazı sorular buldum. İnsanlar tam olarak izlenmesi gereken adımlarla ilgili bir sorunla karşı karşıyadır. Bu yüzden çözüm arayan insanlar için bir blog yazmayı düşündüm. Burada, Office 365 posta kutusunda varsayılan dili ve saat dilimini güncelleştirebileceğiniz tüm yöntemleri sağlayacağım. Bunu yapmak için karmaşık bir teknik yoktur; birkaç basit adımı izlemeniz yeterlidir.

Office 365 hesabında oturum açın ve Exchange Online penceresinin sağ üst köşesindeki Hesap Yöneticisi Simgesi aracılığıyla Ofis Profilim’e gidin.

Bir profil penceresi görünecek, Profili Güncelle’ye tıklayın ve “Dili veya bölgesel ayarı nasıl değiştirebilirim?” Seçeneğine tıklayın. Şimdi, “burada” seçeneğini tıklayın.

Üç noktaya (…) tıkayıp ve ardından Dil ve Bölge’ye gitmeniz gereken yerde yeni bir sayfa açılacaktır. Artık dili, saat dilimini ve bölgeyi ayarlama seçeneklerini bulabilirsiniz.

Dil altında, açılır menüden ekran dilinizi seçebilir ve Ekle düğmesini tıklayabilirsiniz. İçeriğinizi ve arama dilinizi seçmek için gelişmiş bir dil ayarı bile kullanabilirsiniz. Aynı şekilde, geçerli konumunuz için profilinizde yerel saat olarak görünecek saat dilimini seçin.

Ayarı yalnızca kendiniz veya herkes için değiştirmek isteyip istemediğinizi “Bunu kim görebilir?” seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir