"Enter"a basıp içeriğe geçin

G Suite Nedir?

Last updated on 14 Mayıs 2020

G Suite, şirketinizi ve ya okulunuzu çevrim içi birlikte çalışmanın yepyeni bir yolu olan, yalnızca e-posta ve sohbet kullanarak değil, video konferansları, sosyal medya, gerçek zamanlı belge işbirlikleri ve daha fazlasını barındıran bir bulut platformudur.  G Suite ile profesyonel e-posta, çevrimiçi depolama alanı, paylaşılan takvimler, video toplantıları ve daha pek çok şey elde edersiniz. Google Suites ana hizmetleri arasında Gmail, Hangouts, kişiler, işletme için google grupları, google drive, google siteleri bulunur.  G Suite hizmetleri% 100 bulut tabanlı. Bunlara herhangi bir platformdan veya herhangi bir cihazdan modern bir web tarayıcısı üzerinden erişirsiniz.  Bu temel hizmetler% 99,9 servis seviyesi anlaşması ve 7/24 destek ile karşılanmaktadır. Ayrıca, YouTube gibi diğer birçok uygulamaya erişebilir, ancak temel G Suite hizmetlerinin bir parçası değildir ve aynı destek şartları ve hizmet düzeyi sözleşmesi kapsamında değildir.

Bir G Suite yöneticisi olarak, rolünüz geleneksel BT Yöneticisinden farklıdır. Hizmetler bulut üzerinde çalıştırıldığı için, sunucuların patch ve güncellemeleri için çok daha az zaman harcıyorsunuz. Siz ve kullanıcılarınız herhangi bir yazılımı yüklemeye veya güncellemeye gerek kalmadan otomatik olarak yeni özellikler ve güncellemeler alırsınız.

Kullanıcı eklemek, cihazları yönetmek ve ayarları yapılandırmak için G Suite yönetici konsolunu kullanırsınız. Böylece verileriniz güvende kalır.  G Suite, kullanıcılarınızın her yerde çalışmasına izin vererek şirketinizin çalışma şeklini değiştirebilir. Daha hızlı işbirliği yaparak, gerçek zamanlı iletişim kurulmasına ve bilgileri kolayca paylaşılmasına yardımcı olur.

Bir G Suite yöneticisi nasıl olunur, bu yolculuğumuzu nasıl başlatabiliriz, yolculuğu başlatmak adına kendi G Suite alanımız için Google tarafından sunulan deneme G Suite alanını kullanacağız. Ücretsiz G Suite deneme ile kullanılmak için bir alan adına ihtiyacımız var eğer alan adı yoksa Google üzerinden bir alan adı satın alabiliriz ancak bize ücretsiz G Suite deneme ile kendi herhangi bir alan adı atayacak. G Suite hizmetlerinin tamamen etkin oması için bir alanın sahibi olmamız gerekmektedir.

Buradan G Suite Eğitiminin Chrome eklentisini Chrome browserimiz üzerine yükleyebiliriz. Bu bağlantıyı takip ederek gerekli eğitim ve yönlendirmelere buradan ulaşabiliriz.

G Suite Administrator Help Center bağlantıdan G Suite yönetici yardım merkezine erişebilirsiniz. G Suite yönetici yardım merkezi, yeni bir G Suite yöneticisi olmaya alıştıkca, öğrendikçe bazı sorularımıza yanıt aradıkca kullanacağımız gerçek kaynağımız olacaktır.

Ayrıca, G Suite YouTube kanalındaki G Suite ile ilgili oynatma listesi hazırlamış ve yayınlamıştır buradan da güncel bilgilere erişebiliriz.

Google Cloud Connect web sitesinde G Suite Yönetici topluluğuna katılarak güncel tartışma/soru cevap başlıklarına erilibirsiniz.  Google Cloud Connect website.

Hesap kurulumu ile makalemize devam edeceğiz,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir