"Enter"a basıp içeriğe geçin

G Suite Mail Grubu Yetkilendirme – Bölüm 2

Last updated on 14 Mayıs 2020

Merhabalar,

Birinci bölümde yapmış olduğumuz kısıtlamanın yanı sıra ekibe katılan bir arkadaşımıza bu gruba mail atma yetkisi tanımlayalım.  Sol menüden “Üyeleri Doğrudan Ekle” gelerek, ekibimize yeni katılan kişiyi gruba üye yaparak işleme başlayalım.

Grup üyeliğini gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere Yayınlama alanında Test Babür hesabı için İzin verilmiyor uyarısı çıkmakta. Bu mail grubuna bu kişi mail atamaz anlamına gelmekte.

Kullanıcı isminin sol tarafta en başında bulunan kutuyu seçerek; İşlemler -> Role ekle -> Yönetici ya da Sahibi olarak güncelleyelim. (İhtiyaca göre) Yönetici yaptıktan sonra Yine İşlemler menüsünden Yayınlama İznini Ayarlaya -> Geçersiz Kıl- Yayınlamaya İzin ver  seçeneğini seçiyor olacağız.

Aşağıda gördüğünüz üzere test kullanıcımızın Yayınlama alanı kısmında Yalnızca e-posta ibaresi yer aldı. Artık bu gruba mail atabiliyor olacak. 

Tabii bu işlemin yanı sıra kullanıcı isminin üzerine tıklayıp; açılan sayfa üzerinden Rol sekmesinden Rolünü Yönetici/sahibi yine aynı sayfa üzerinden Yayınlama izini alanını Geçersiz kıl : Üyenin yayın göndermesine izin verilir. Seçeneğini seçerek de işlemimizi gerçekleştirebiliriz.

Başka bir yazımızda görüşmek üzere,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir