Exchange Server EAC Dilini Nasıl Değiştirebiliriz?

Merhaba, Exchange Admin Center ilk girdiğimizde seçmiş olduğumuz dil ve saat dilimi nasıl seçtiysek o şekilde devam etmekte. Genellikle ilk girişimizde bu konuya fazla takılmadan yerel dilimizi seçmekteyiz çok sıkıntılı olmasa da internet ortamında araştırdığımız makaleler, genel olarak aldığımız eğitimler ingilizce üzerine olduğundan ve aldığımız eğitimlerin karşılığı Türkçeye anlamsız şekilde çevrildiği için anlamsız bir karmaşa içerisinde kendimizi buluyor oluyoruz.

Ancak bunu hızlı şekilde değiştirebiliyoruz. Öncelikle OWA arayüzü üzerinden sağ üst köşede bulunan çark simgesine tıklayıp seçeneklere girelim.

Açılan ekran üzerinden Genel sekmesi altında Bölge ve saat dilimini seçip Dil seçeneğini tarih görünüm biçimini ve geçerli saat dilimini değiştirebiliriz.

Dil kısmını English (United States) olarak güncelleyip Kaydet dediğimde dilin değişecektir.

Burada yaptığınız işlem ECP alanı içinde geçerli olacaktır.

Bunun yanı sıra hızlı şekilde farklı bir dil üzerinden eriştiğiniz Exchange arayüzünde URL kullanarak da dil değişikliği gerçekleştirebilmekteyiz.

Örneğin aşağıdaki gördüğünüz üzere Türkçe gördüğünüz ECP alanı linkinin sonuna /ecp/?mkt=En-us eklersek dilin ingilizceye döndüğünü görebiliriz.

Aşağıdaki url bağlantısını linkin sonuna eklendiğinde sayfamızın görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır.

?mkt=En-us

Ufak ancak gerekli bir konuyu da aydınlığa çıkardığımıza göre başka bir yazımızda görüşmek üzere,

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top