"Enter"a basıp içeriğe geçin

Azure Active Directory Powershell Modülü Kurulumu

Last updated on 28 Ocak 2021

Office 365’te Powershell aracılığıyla kullanıcıları ve kuruluş ayarlarını yönetmek ve bağlanmak için Azure Active Directory PowerShell Modülünü yüklemeniz gerekir. Bu, PowerShell’in kendisiyle kolayca kurulabilir.

Azure AD modüle neden ihtiyacımız var?

Bu modül, Powershell aracılığıyla birçok Office 365 kullanıcı ve kuruluş yönetimi görevini gerçekleştirmemizi sağlar. Şifre sıfırlamaları, şifre politikaları, lisans yönetimi / raporlama vb. toplu görevler için mükemmeldir. Microsoft İş Ortağıysanız ve müşterilerinizi Office 365 kiracılarını yetki verilen yönetim aracılığıyla yönetiyorsanız, bu modül size kendi kimlik bilgilerinizi kullanarak yönetici görevleri gerçekleştirmenin güvenli bir yolunu sunar. Daha da önemlisi, bu modül size Exchange Online, Skype Kurumsal, SharePoint / OneDrive vb. Özelliklerini yönetme yeteneği sağlamaz. Bunlar ayrı bir Powershell bağlantı yöntemi veya Powershell modülü gerektirir.

Kurulum için sırasıyla,

Powershell yönetici olarak çalıştırılır

Aşağıdaki komutu yazın ve enter tuşuna basın.

Install-Module -Name MSOnline

NuGet sağlayıcısını yüklemek ve almak için “Y” yazın

Sağlayıcıya güvenmek için tekrar “Y” harfine basıp onaylama işlemini gerçekleştirin.

Paketin yüklenmesini bekleyin, ardından Office 365 yönetici kimlik bilgilerinizi girmek ve Powershell aracılığıyla Azure Active Directory’ye bağlanmak için aşağıdaki cmdleti kullanın.

Connect-MsolService

Azure Active Directory PowerShell modülü yüklendikten sonra, bu bilgisayardaki Azure AD hizmetine bağlanmak için yalnızca Connect-MsolService komutunu çalıştırmanız gerekir.

Cmdletleri, ne işe yaradıkları ve nasıl kullanıldıklarını aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

https://docs.microsoft.com/en-us/powershell/module/msonline/?view=azureadps-1.0#msonline

Görüşmek üzere,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir