"Enter"a basıp içeriğe geçin

Exchange Server Outlook Web App (OWA) Giriş Yapılandırması

Last updated on 14 Mayıs 2020

Merhaba,

Bu makalemizde Exchange Server OWA girişi esnasında Domain\Kullanıcı Adı şeklinde giriş yaptığımız ekranı kullanıcıların sürekli etki alanı adını yazmaması ve giriş yaparken hata alıyorum ya da sürekli etki alanı adı girme işlemini yaptırmamak için sadece kullanıcı adı kullanarak giriş yapmalarını sağlayacağız.

Exchange Admin Center ekranımızda, Servers, Virtual Directories başlığı altında owa (default web site) başlığını düzenle diyerek, işlemimize başlıyoruz.

Solda bulunan seçeneklerden authentication bölümünde; used forms-based authentication sekmesi altında bulunan logon format seçeneklerinden user name only seçeneğini seçip, altında bulunan logon domains’den mevcut etki alanı yapımızı seçiyoruz. Etki alanı seçildikten sonra save komutu ile birlikte yaptığımız işlemi kayıt edip sayfayı kapatıyoruz.

İşlem tamamlandıktan sonra aşağıdaki şekilde bir uyarı ile karşılaşıyoruz. Bu işlemin geçerli olması için IIS servisimizin yeniden başlatılması gerekmektedir.

komut satırımızı yönetici olarak çalıştırdıktan sonra aşağıda belirtilen IIS servisini yeniden başlatabileceğimiz komutu giriyoruz.

iisreset /noforce

Artık OWA ve EAC ekranlarında giriş sağlanırken etki alanı adını yazmadan, kullanıcı adı bilgileri ile giriş sağlayabilirsiniz.

Başka bir yazımızda görüşmek üzere,

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir