"Enter"a basıp içeriğe geçin

Veeam ONE 9.5 Kurulumu

Last updated on 14 Mayıs 2020

Selamlar,

Bu yazımızda Veeam One kurulumu gerçekleştiriyor olacağız. Veeam One uygulaması izleme,raporlama ve kapasite planlaması yapabilen güzel bir izleme uygulamasıdır.

Uygulamamızı Veeam sayfasından temin ettikten sonra ISO dosyamızı çalıştırdığımızda aşağıdaki şekilde kurulum ekranı ile karşılaşıyoruz. Sol taraftan Install butonu ile kurulumumuzu başlatıyoruz.

Lisans Agreement ekranı üzerinden sözleşmemizi kabul edip ilerle diyerek devam ediyoruz.

Setup Type sayfası üzerinden Tipik kurulumu seçiyoruz.

System Configuration Check sayfası üzerinden sistemimizin ihtiyacı olan gereksinimlerin kontrolü yapılmakta. Eksik olan gereksinimlerin kurulumunun yapılması için Install butonuna basarak kurulumu gerçekleştirebiliriz.

Installation Path sayfasından kurulumun yapılacağı alan seçilmektedir.

Service Account Credentials ekranında Veeam One servisleri için kullanılacak kullanıcı bilgileri tanımlanır.

SQL Server Instance sayfası üzerinden kurulacak/kullanılacak mevcut SQL bilgilerini buradan tanımlıyoruz, sistemim üzerinde zaten mevcut bir SQL var. Sistem kendisi ilgili SQL’i direk gördü ve mevcut SQL Instance üzerine VeeamOne adında DB oluşturarak kurulumunu devam edecek şekilde beklemekte. Eğer farklı bir kurulum yolu izlemek istersek bu sayfa üzerinden gerçekleştiriyoruz.

Provide License sayfası üzerinden Lisans bilgileri girilir.

Connection Information alanınd aReporter ve Business View servislerinin kullanacağı port bilgileri görülmektedir. Varsayılan yapılandırma bu şekildedir bu sayfa üzerinden ilgil değişiklikler yapılabilir.

Performance Data Cashing sayfası üzerinde cashe folderin nerede tutulduğu belirtilmektedir.

Virtual Infrastructure Type sayfası üzerinden Veeam One üzerinden hangi sistemi izleyeceğimizi yapılandırabiliyoruz. Şuan için alt yapı yapılandırması yapmayı planlamadığım için Skip Virtual infrastructure configuration sayfasını seçerek ilerleyebiliriz.

Data Collection Mode ekranında alt yapımızda kullandığımız sanallaştırma ortamına göre bir yapılandırma yapabiliriz. Host ve sanal makinenize göre ilgili adımı seçebilirsiniz.

Ready to Install sayfasında artık kurulumumuzu başlatabiliriz. Aşağıda bütün işlemlerin özeti gözükmektedir.

Install diyerek kurulumunu başlatabiliriz.

Kurulum tamamlandı, uygulamamızı açalım.

Veeam One Business View uygulamaa görüntüsü,

Veeam One Reporter görüntüsü,

Başka bir yazımızda görüşmek üzere,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir