"Enter"a basıp içeriğe geçin

Veeam Backup & Replication v9.5 Kurulumu

Last updated on 14 Mayıs 2020

Selamlar,

Bu yazımızda en popüler yedekleme uygulaması olan Veeam kurulumu gerçekleştireceğiz.

Hiç uzatmadan direk konuya değineceğim. Kurulumu yapacağımız işletim sisteminin bölge ayarlarının English(United States) olmasına dikkat etmeniz gerekmekte. Bunun nedeni uygulama ile birlikte kurulan SQL Express üzerinde bulunana tanımlamalardan kaynaklıdır. İlgili düzenlemeyi yapmazsanız sorun yaşanabileceği bildirilmektedir.

Veeam sayfası üzerinden güncel Veeam sürümünü indirebilirsiniz. İndirdikten sonra iso’yu açıp setup.exe yi çalıştırdığımızda aşağıdaki şekilde autorun uygulaması ile karşılacaksınız. Sol taraftan Install butonu ile kurulumu başlatıyoruz. Sol taraftan çalıştırılan kurulum bundle kurulumu sağ tarafta gözüken uygulamalar ise tek başına yüklenebilecek bir ortam sunmaktadır.

Sözleşmeyi kabul edip ilerleyelim.

Provide License ekranında satın alınan lisans bilgileri buradan girilir.

Program Features ekranında Veeam uygulaması için kurulacak olan içerik bilgileri burada listelenmektedir. Nelerin yüklenmesini, nelerin kaldırılması gereken bilgileri buradan seçebilirsiniz.

System Configuration Check sayfasında ilgili uygulamanın gereksinimleri içerisinde eksik olanların yüklenmesi gerekenlerin Install butonu ile kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Kurulumun yapılacaği alanlar aşağıdaki şekilde listelenir. Değiştirmek isterseniz Let me specify different settings seçeneği ile birlikte güncelleyebilirsiniz. Install butonu ile kurulumu başlatalım.

Kurulumumuz tamamlandıktan sonra uygulamamızı çalıştırıyoruz.

Başka bir yazımızda görüşmek üzere,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir