"Enter"a basıp içeriğe geçin

phpIpam AD Entegrasyonu

LDAP/Ad Authentication işleminin devreye alınması için öncelikle aşağıda belirtilen paketin kurulması gerekmektedir. Kurulum işlemi sonrası apache2 servisini yeniden başlatmayı unutmayalım.

apt-get install php-ldap

Administration alanına tıklayip, Autgentication methods menusune giriş yapalım,

Create new diyerel, AD authentication seçeneğini seçelim,

Active Directory connection settings üzerinde ihtiyaç alanları dolduralım,

Açıklama alanına AD authenticationı hatırlatacak bir bilgi, domain controller alanına DC fqdn ya da ip bilgisi girebilirsiniz birden fazla dc girilecekse ; noktalı virgül ile ayırabilirsiniz.
Base DN alanına hangi DN altındaki kullanıcıların çekileceğini/kullanılabileceği LDAP DN bilgisini girelim, Acount suffix alanına domain bilgimizi suffix formatında yazalım
Domain Account alanına AD üzerinde bulunan Ldap read yapabilecek bir kullanıcı belirtelim.

SSL ve TLS bilglieri LDAP konfigurayonunuza göre değiştirebilirsiniz.

AD Ldap bağlantısı başarılı şekilde gerçekleşti. Bu süreçten sonra phpIpam üzerinde Administration alanına geçelim, Users menüsüne giriş yapalım. Kullanıcı oluştur diyerek, authentication methodu oluşturmuş olduğumuz AD bilgilerini belirtelim.

Kullanıcı oluştur diyerek, farklı bir browserdan giriş yapalım. Verilen yetkiler doğrultusunda kullanıcımız AD kimlik bilgileri ile uygulamaya erişebilmektedir.

Artık ekip içerisinde organizasyonu ayarlayip bölgelere ayirarak lokasyon ip takiplerini yapmalarını düzenli şekilde sağlayabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir