"Enter"a basıp içeriğe geçin

HPE ILO (Integrated Lights Out) Active Directory Yapılandırması

Last updated on 14 Mayıs 2020

Merhaba,

Bu yazımızda HPE ürünlerde Active Directory ile ILO erişiminin nasıl yapılacağını ele alacağız. Öncelikle yetki vermek istediğimiz grubun olduğu OU’ya ait DN’i belirlememiz gerekmektedir. İlgili DN bilgilerini belirledikten sonra ILO üzerinden aşağıdaki adımları izlememiz gerekmektedir.

ILO giriş ekranından sonra; Administration -> User Administration -> Directory Groups -> New  menülerini takip ediyoruz.

Group Information sayfasında; Group DN alanına yetki vereceğimiz grubun DN adresini yazmamız gerekmektedir. İlgili DN yazıldıktan sonra gruba tanımlanacak yetkileri Group Permissions sayfasından belirtip Add Group ile devam ediyoruz.

ILO ekranında Administration -> Security -> Directory -> Use Directory Default Schema’yı seçelim.

Tabiki öncelikle ekranda bulunan Kerberos Authentication’un yanında bulunan tiki seçmeliyiz. İlgili alanları seçtikten sonra Directory Server Settings alanında Generic LDAP aktif edilir.  Directory Server Address alanına authentication işlemi yapılacak olan DC FQDN bilgileri yazılıp, Directory User Context alanına logon işlemi yapacak grubumuzun DN bilgileri tekrardan girilip sayfayı kaydedelim.

 

İlgili işlemleri tamamladıktan sonra oturumumuzu kapatıp, ilgili gruba üye bir kullanıcı ile giriş yapabileceksiniz. Dikkat edilmesi gereken son şey olarak kullanıcıadı@domainadı ya da domain\kullanıcıadı şeklinde giriş yapılması gerekmektedir.

Başka bir yazımızda görüşmek üzere,

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir