"Enter"a basıp içeriğe geçin

HP ProLiant DL380 Gen9 – iLO Update

Last updated on 14 Mayıs 2020

hp-enterprise-logo

Merhaba,

Yeni alınmış bir sunucuda yapılacak olan ilk işlemler tabi ki öncelikle güncellemeleri. DL380 Gen9 model HP sunucumuzun donanımlarını taktıktan sonra, ilo’ya ethernet kablosnu takıp, elektiriği vererek işleme başlıyoruz.

13 Nisan 2016 tarihinde en güncel versiyon olan 2.42 versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

 

watermarked-01-

watermarked-2

 

Sunucu açılışında ekranın sol alt köşesinde iLO’nun DHCP havuzundan bir ip aldığını görebiliriz. iLO’nun almış olduğu ip adresini, bir istemci aracılığıyla browser üzerinden ulaşalım. Kullanıcı bilgilerini girdikten sonra açılan sayfadan, solda bulunan menülerden Administration başlığının altında bulunan Firmware seçeneğine girelim.

watermarked-3

Açılan sayfada gözat menüsünden, indirmiş olduğumuz update dosyasındaki .in uzantılı dosyayı seçip aç diyelim ve gözat butonunun sağında ki upload butonuna basalım. Firmware yükleme sırasında, ilo bir kaç kere yeniden başlayacak, bu esnada herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Bittiğinde otomatikman iLO ekranına bağlanacaksınız. Güncelleme sırasında gelen ekranlardan birer görüntü alarak, paylaştım. Ne gibi işlemlerin olduğunu ekteki resimlerden görebilirsiniz.

watermarked-4

watermarked-5

watermarked-6

watermarked-8


watermarked-9

watermarked-10

watermarked-11

Güncelleme sonunda son ekran görüntüsünde görüldüğü üzere, iLO Firmware versiyon 2.42’ye yükseldi hatta iLO anasayfa ve menüleri de değişmiş durumda.

Başka bir yazıda görüşmek üzere
 

2 Yorum

 1. Melih
  Melih 9 Aralık 2018

  İlo ipv4 unkown hatasi ile aciliyor bunun ile ilgili ne yapabilirim yardimci olursaniz sevinirim

  • onurbabur
   onurbabur 11 Aralık 2018

   Merhaba,

   Aldığınız hatanın ekran görüntüsü var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir