"Enter"a basıp içeriğe geçin

G Suite Hesabı Oluşturun

Last updated on 14 Mayıs 2020

Merhaba,

Bu yazımızda Google üzerinden yeni bir alan adı satın alacak ve 14 günlük G Suite deneme sürümü için bu alanı kayıt edeceğiz.

Not: İstendiğinde ödeme bilgilerinizi girmemiz gerekmemektedir, bu adım tamamen isteğe bağlıdır. Alan adımızı, bu ad mevcut olduğu sürece istediğimiz gibi adlandırabiliriz ancak deneme sürümü bittikten sonra alan adını korumayı planlıyorsak, alan adımızı düzgün şekilde seçmeliyiz. Daha sonra değiştirilemeyecektir. Kaydolduğumuz alan adı birincil alanımız olacaktır.

-Web browser üzerinden https://gsuite.google.com/ adresini açıyoruz. Bu sayfa bizi G Suite ürün sayfasına götürecek.

Get Started butonuna tıklayarak, kayıt sürecindeki ilk ekrana ulaşıyoruz.

İlk alana kuruluş adımızı, ikinci alan çalışan sayımızı giriyoruz. Demo kullanacağımız için bu alana sadece kendimizi belirtiyoruz. (Her kullanıcı bir lisansdır.) Bölge kısmında bulunduğumuzu ülkeyi seçip, ileri diyerek devam ediyoruz.

Etki alanı adres bilgilerimizi giriyoruz (bu alanı kullanmakta olduğumuz bir alan adımız yoksa yapmamız gerekmektedir.)

Eğer domain alanımız yoksa, No, I need one seçeneğini seçmemiz gerekiyor.

Kullanmak istediğimiz alan adını girip next butonuna basıyoruz.

Alan adı ile ilgili google kontrolleri yaptıktan sonra alan adının kullanılmadığını, boşta olduğunu göstermekte. Belirtilen fiyatın üzerine tıklıyoruz.

Next ile devam ediyoruz,

İlgili alan adının satın alım işlemi için;

Adresinizi giriniz.
Adınızı ve soyadınızı girip, telefon numarası bilgisi girerek devam etmemiz gerekmektedir.

 

 

Benim mevcut bir alan adım olduğu için bu adımdan ilerisine gitmiyor, ilk ekranda karşımıza çıkan “Yes, I have one I can use” seçeneğini seçiyorum.

Alan adı bilgisini girip, next diyerek devam ediyoruz. İlgili GSuite hesabıyla eposta ayarlanana kadar onurbabur.net adresine gönderilen epostaların hiç bir değişiklikten etkilenmiyeceğine dair uyarı bilgisi bulunmaktadır.

Nasıl giriş yapacaksınız ekranında, kullanıcı ve parola oluşturmamız istenmektedir.

Devam ettikten sonra ödeme planı seçme ekranı gelmektedir. 14 gün ücretsiz kullanabileceğimize dair bilgilendirmede mevcut. Devam diyerek ilerliyoruz. En son tekrardan üyelik bilgilerini kontrol etmemizi istemekte. Bu alanda kredi kartı bilgisi istemekte işemi devam ettirdiğimizde kartımızdan 1$ para çekmekte.

Bilgileri doğrulayıp devam dediğimizde hesabımız oluşmaktadır.

ve admin paneline erişiyoruz.

Başka bir yazımızda görüşmek üzere,

2 Yorum

  1. Crm
    Crm 27 Ağustos 2019

    Merhaba ben g suit hesabimi kapatmak istiyorum(suan da 14 gunluk deneme surecindeyim) kredi karti bilgisi istedi ama girmedim.abone olmusmuyumdur.gelen e postalarda kurulumu baslatmak icin oturum acin diyo anasayfaya gidip faturalar bolumunden uyeligi iptal etmem gerekiyormus ama anasayfaya girmem icinde kart bilgisi istiyo eger kart bilgisi girmezsem uyeligim iptal olur mu?zaten ben iptal etmek istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir